XPON 1GE CATV ONU ONT

169,00 RON 142,02 RON
In stoc
SKU
XPON-1GE-CATV

1GE+CATV este proiectat ca HGU (Home Gateway Unit) in diferite solutii FTTH; aplicatia FTTH de clasa operator ofera acces la serviciul de date.

1GE+CATV se bazeaza pe tehnologie XPON matură si stabila, rentabila. Poate comuta automat cu modul EPON și GPON atunci cand acceseaza EPON OLT sau GPON OLT.

1GE+CATV adopta o fiabilitate ridicata, un management usor, flexibilitate de configurare si garanții de buna calitate a serviciului (QoS) pentru a indeplini performanta tehnica a modulului China Telecom EPON CTC3.0.

Technical Item Details
  Pon interface 1 GPON/EPON port(EPON PX20+ and GPON Class B+) Upstream: 1310nm, Downstream: 1490nmSC/APC connectorReceiving sensitivity: ≤-28dBm Transmitting optical power: 0~+4dBmTransmission distance: 20KM
LAN interface 10/100/1000Mbps auto adaptive Ethernet interfaces.10/100/1000M Full/Half, RJ45 connector
   CATV Interface RF, optical power : +2~-18dBm Optical reflection loss: ≥45dBOptical receiving wavelength: 1550±10nmRF frequency range: 47~1000MHz, RF output impedance: 75Ω RF output level: ≥ 82dBuV(-7dBm optical input)AGC range: +2~-7dBm/-4~-13dBm/-5~-14dBmMER: ≥32dB(-14dBm optical input), >35(-10dBm)
LED 6 LED, For Status of POWER, LOS, PON, LAN, NORMAL, WARN
Push-Button 2, for Function of Power on/off, Reset
Operating condition Temperature : 0℃~50℃Humidity :10%~90%(non-condensing)
Storing Condition Temperature : -40℃~+60℃Humidity :10%~90%(non-condensing)
Power supply DC 12V/1A
Power Consumption <3W
Net Weight <0.2kg

 

Panel lights and Introduction

Pilot Status Description
POWER On The device is powered up.
Off The device is powered down.
 LOS Blink The device doses not receive optical signals.
Off The device has received optical signal.
 PON On The device has registered to the PON system.
Blink The device is registering the PON system.
Off The device registration is incorrect.
 LAN On Port is connected properly (LINK).
Blink Port is sending or/and receiving data (ACT).
Off Port connection exception or not connected.
NORMAL On Input optical power is between -18dbm and 2dBm
Off Input optical power is higher than 3dbm or lower than -18dBm
WARN On Input optical power is higher than 2dBm or lower than -18dBm
Off Input optical power is between -18dBm and 2dBm
Scrieti propria recenzie
Evaluezi:XPON 1GE CATV ONU ONT
Rating